Governance in het mbo tijdens en na corona
Auteurs:
Marc Vermeulen, Jose Hermanussen & Morris Oosterling, m.m.v. Margriet van der Sluis & Theo Camps
Publicatiedatum:
Thema:
Onderwijsorganisatie
APA-referentie:
Vermeulen, M., Hermanussen, J., & Oosterling, M., m.m.v. Van der Sluis, M., & Camps, T. (2020). Governance in het mbo tijdens en na corona. Schoolmanagement • juni 2020 • nummer 3, Sdu.
Korte samenvatting:
Nooit eerder moest het Nederlandse beroepsonderwijs in zo’n korte tijd zo’n radicale ingreep doen als onder druk van de COVID-19-crisis: de schoolgebouwen werden gesloten, leerkrachten gingen vanuit huis aan het werk, overschakelen naar afstandsonderwijs. Het is bewonderenswaardig in welk tempo de mbo-instellingen wisten om te schakelen. Dit dankzij de inspanningen van docenten, IT-beheerders, teamleiders, kortom zo’n beetje iedereen die in de sector werkt. En dat alles met besturing die respect afdwingt: snel, doortastend en onconventioneel.
Verkenning uitdagingen en kwesties in het mbo
Er zijn inmiddels voorzichtige signalen dat we de eerste fase van deze crisis achter ons (kunnen) laten. Daarbij overheerst een gevoel dat deze crisis zo ingrijpend is dat we niet meer terugkeren naar de tijden van voor corona. Ook het mbo zal lessen moeten trekken uit de huidige coronacrisis. TIAS en ECBO schreven een artikel ter verkenning van de uitdagingen en kwesties die hierin van belang zijn.
Symposiumreeks Governance in het mbo in coronatijd
Naar aanleiding van dit artikel organiseren ECBO en TIAS een online symposiumreeks over Governance in het mbo in coronatijd. In deze reeks delen mbo-bestuurders, toezichthouders en strategische staf hun grootste, actuele kopzorgen en discussiëren zij over de kernopgaven voor de toekomst.
Andere publicaties uit de symposiumreeks
- Beoordelen en examineren in het mbo in tijden van Corona
- Beroepspraktijkvorming in tijden van corona
Lees hier meer over het ontstaan van de symposiumreeks en de thema’s van eerdere bijeenkomsten.
Download de onderzoekspublicatieNeem contact op voor meer informatie
Drs. Jose Hermanussen
Drs. Jose Hermanussen
Jose Hermanussen heeft ruim 18 jaar ervaring in het beleids- en praktijkgericht onderwijsonderzoek. Haar methodologische expertise is breed en omvat zowel de uitvoering van casestudies en surveyonderzoek als proces-, effect- en verklarende evaluaties. Inhoudelijk is ze gespecialiseerd in vraagstukken op het vlak van organisatie, beleid en bestuur van mbo-instellingen in relatie tot versterking van onderwijskwaliteit, docentprofessionalisering en regionale samenwerking. Zij heeft specifieke ervaring met onderzoek naar de doorwerking of impact van interventies.
Publicatie overzicht